Aquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vody

V roce 1993 Valné shromáždění OSN vyhlásilo 22.3. jako Světový den vody. OSN a jeho členské státy uskutečnily a doporučily konkrétní kroky k ochraně vodních zdrojů na planetě Země.

Letošním tématem Světového dne vody 2019 je Water for all - Voda pro všechny

Světový den vody, který každý rok připadá na 22. března, se zaměřuje na důležitost vody v našem životě.

Voda je důležitou součástí našeho života. Ne všude ve světě mají  zajištěný přístup k bezpečné a upravené vodě, tak jako obyvatelé naší republiky.

1 ze 4 základních škol nemá zajištěnu dodávku pitné vody a žáci využívají nezabezpečený zdroj vody anebo žízní

Více než 700 dětí do věku 5 let umírá denně na průjmová onemocnění v důsledku nedostupné vody a špatné hygieny

Celkem 80% lidí využívajících nezajištěný a bezpečný vodní zdroj žije na venkově

Ženy a děti zajišťují dodávku vody v 8 z 10 domácností bez vodárenské infrastruktury

Přes 800 žen umírá každý den v důsledku těhotenství a porodů

Na 68,5 milionu obyvatel, kteří museli opustit své domovy, má velmi problematický přístup k vodě

Okolo 159 mil. lidí zajišťuje svoji pitnou vodu z povrchových zdrojů, rybníků a vodních toků

Přibližně 4 mld. lidí, tedy 2/3 světové populace, je vystaveno nedostatku vody každoročně minimálně 1 měsíc v roce.

700 mil. lidí může být nuceno emigrovat v důsledku narůstajícího nedostatku vody do r. 2030

Je proto potřeba si 22.3. připomenout důležitost vody v našem životě, včetně možnosti vodní zábavy.

V Aquacentru Pardubice budou mít návštěvníci možnost si  22.3. 2019 zakoupit vstupné s 20 % slevou do zóny Aqua.

Aquacentrum Pardubice je důležitým turistickým a sportovním cílem celého kraje. Ročně navštíví aquacentrum je cca 450 000 návštěvníků. V Pardubicích také působí velký počet sportovních oddílů a plavců, což jej řadí na přední místo v oblasti sportovního plavání v rámci celé ČR.

Areál aquacentra tvoří tři části - padesátimetrový bazén, wellness centrum a část věnovaná dětem, kterou je aquapark se skluzavkami, tobogany a divokou řekou. Ve vybavení nechybí ani bazén pro kojence.Zaplavat si můžete v nejmodernějším bazénu v Česku nebo si užít radovánky na tobogánu či v divoké řece. Tobogán je dlouhý 102 metrů. Další atrakce, které jsou k dispozici:trojskluzavka, dvojitá prostorná vířivka, široká kruhová řeka, která tvoří prstenec kolem kruhového bazénu vln. Zde jsou vlny tvořeny pohybem obřího míče. Nad tímto prostorem je prosvětlený globus. Další bazén nabízí horolezeckou stěnu nad vodní hladinou a prostor pro skoky do vody. Součástí vnitřního aquaparku je pak také dětský bazén se skluzavkou a brouzdaliště.Vnitřní 50 m. bazén s tribunou slouží nejen na pořádání plaveckých závodů a tréninky, ale také pro kondiční plavání veřejnosti. Součástí tohoto prostoru je také parní kabina.Ve wellness centru můžete relaxovat ve finské sauně, sněhové komoře či infrakabině. K dispozici je i Kneippova lázeň či nejrůznější masáže.Přes léto je v provozu letní pláž, která nabízí nerezové bazény se zážitkovým programem. Jsou zde i dva tobogány.

V současné době město Pardubice dokončuje stavbu 25 m bazénu.

Aquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vodyAquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vodyAquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vodyAquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vodyAquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vodyAquacentrum Pardubice se zapojí do oslav Světového dne vody

Uživatelská sekce

Uživatelské jméno:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo

Odběr newsletteru

ABAS ČRAsociace pracovníků v regeneraciWellness NovinyČeská asociace saunérůMinisterstvo pro místní rozvojSvětový den vody