Na jižní Moravě vyroste obří aquapark

Moderní aquapark s wellness centrem vyroste v Pasohlávkách v Jihomoravském kraji. Pokud se uskuteční plány firmy ŽS Real, bude postaven na geotermálním zřídle, které využije. Nový obří aquapark nabídne turistům široký komplex služeb. Místo, kde by měl vyrůst, dohromady spíná mnohé výhody, které by měly zajistit velký zájem veřejnosti.

 

Především se jedná o využití místních geotermálních pramenů o teplotě až 46 °C, které budou využity pro venkovní bazény. Pasohlávky se nacházejí pouhých 40 km od Brna a jsou tedy velmi dobře dopravně dostupné. Umístění na jižní Moravě slibuje přilákat i turisty z Čech, kteří návštěvu z aquaparku skloubí dohromady s ochutnávkami vín z jihomoravských sklípků. Nakonec nelze opominout ani přírodní atraktivitu okolí.

Obří aquapark by měl nabídnout až 63 druhů služeb. Především se jedná o osm bazénů - venkovních, vnitřních a geotermálních - s celkovou vodní plochou více než 3200 m2! K tomu se mohou milovníci vodních radovánek těšit na devět whirlpool - hydromasážních bazénů s horkou vodou, 10 typů saun, kryozónu a procedury římských lázní. V privátní sféře budou moci navštívit Wellnes a komerční spa, zahrnující masáže, privátní whirpooly a vanové procedury. Pro děti a aktivnější návštěvníky se chystá 17 druhů tobogánů a vodních atrakcí, několik hřišť a beachvolejbal, v areálu se počítá i s relaxačními zónami, které budou zahrnovat přes 18500 m2 zelených ploch. K dispozici samozřejmě bude i občerstvení, bary a restaurace a PIAP internet. Z Brna bude zavedena bezplatná autobusová linka.

V tuto chvíli již je navázána spolupráce se strategickými partnery, kteří mají zkušenosti v oblasti investic i provozu aquaparku. Jisté jsou již i evropské dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod, které by měly pokrýt přibližně čtvrtinu nákladů.

Na jižní Moravě vyroste obří aquaparkNa jižní Moravě vyroste obří aquaparkNa jižní Moravě vyroste obří aquaparkNa jižní Moravě vyroste obří aquaparkNa jižní Moravě vyroste obří aquapark

Uživatelská sekce

Uživatelské jméno:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo

Odběr newsletteru

ABAS ČRAsociace pracovníků v regeneraciWellness NovinyČeská asociace saunérůMinisterstvo pro místní rozvojSvětový den vody