Saunafest zná své vítěze

SaunaFest 2017 zná své vítěze. V Aquapalace Praha proběhl svátek saunování, SaunaFest 2017. Saunéří z celého světa soutěžili v několika kategoriích o nejlepší saunový ceremoniál

V rámci Světového dne vody, Aqua United proběhl v Aquapalace Praha svátek saunování, SaunaFest 2017. Partnery Aqua United 2017 jsou AAA Realitní fond, a.s. PVK, Právo. Corpus a další.

Jedna z největších saunových akcí v Evropě, která každoročně přináší to nejlepšíze světového saunování SaunaFest 2017, proběhla  v největším saunovém světě v ČR - v Aquapalace Praha. V rámci festivalu se již tradičně uskutečnily dvě hlavní soutěže v provedení saunových ceremoniálů - Grand Prix Czech Republic a Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. V tvrdé zahraniční konkurenci bodovali nejvíce čeští saunéři. Otevřené mezinárodní soutěže saunových ceremoniálů Grand Prix Czech Republic se letos zúčastnila necelá dvacítka špičkových saunérů z celého světa. Vítězem se stal Damian Rurarz. Druhé místo obsadil Jiří Žákovský a na třetím místě se umístil Ondřej Sochůrek.

„Umístění českým saunérů mě nijak nepřekvapilo, sám mohu potvrdit, že jejich úroveň se každým rokem zvyšuje. Osobně se mi líbí především jejich zaujetí pro věc i dobrý výběr přírodních saunových esencí,“ říká uznávaný malajský odborník na saunování Lay Pang Ong, který ani letos nechyběl v patnácti členné odborné porotě. Vítězem Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, které je zároveň součástí kvalifikace na světový šampionát AFUGUSS WM, se stal Ondřej Sochůrek. Hned za ním skončil Jiří Žákovský. Oba dva postupují na mistrovství světa. Třetí místo obsadila Eliška Blažková. V kategorii týmů zvítězili Daniel Svoboda a Lucie Dvořáková. Druhé místo získali  Daniel Fekete a Tereza Madarászová. Oba dva týmy taktéž postupují na mistrovství světa. Třetí místo získali Petr Staněk a Ondřej Králíček.

V obou soutěžích saunéři předváděli odborné porotě i návštěvníkům z řad široké veřejnosti zážitkový saunový ceremoniál. Ti pak následně hodnotili celkové provedení, vhodnost vybraných vonných esencí a komunikaci saunéra s návštěvníky. „Nejdůležitější je to, zda do toho saunér dokáže dát i srdce. Jedině tak dokáže skutečně navázat ten správný kontakt s publikem,“ dodává Pang Ong. Úspěch na SaunaFestu slavil i Aquapalace Praha. Domácí Kateřina Šmídová se totiž stala objevem roku. Vynikající 4. místo obsadila také na MČR a to s ceremoniálem Malé tajemství lesů. „Katky úspěch nás pochopitelně moc těší. Je důkazem toho, že u nás v Aquapalace Praha máme opravdu špičkové saunéry,“ říká generální ředitel Aquapalace Praha Martin Komárek.

Saunafest zná své vítězeSaunafest zná své vítězeSaunafest zná své vítězeSaunafest zná své vítěze